O projekcie

a

„Wolna przedsiębiorczość” to bezpłatny i cyfrowy zestaw edukacyjny składający się z podręcznika dla uczniów, poradnika dla nauczycieli i scenariuszy lekcji do wykorzystania w nauczaniu przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości”.

Poszczególne elementy zestawu są tak skonstruowane, że można z nich korzystać niezależnie od siebie, ale i w połączeniu.

 

Dlaczego „Wolna przedsiębiorczość”?

Chcemy uwolnić przedsiębiorczość od nudnych i przestarzałych metod nauczania w szkołach oraz błędów w podręcznikach, a w gospodarce – dzięki wykształconej młodzieży – od biurokratycznych ograniczeń i postrzegania jej jako wyzysku.

Jak powstała „Wolna przedsiębiorczość”?

Zestaw edukacyjny „Wolna przedsiębiorczość” został sfinansowany z prywatnych darowizn i zbiórki crowdfundingowej w serwisie PolakPotrafi. Stronę wolnaprzedsiebiorczosc.pl prowadzi Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa. Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach. Można je bezpłatnie przeglądać, pobrać na swój komputer, a także dostosowywać do własnych potrzeb i udostępniać innym.

 

Koordynator projektu

Anna Gruhn

kontakt[at]wolnaprzedsiebiorczosc.pl

Fundacja Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa
pl. Strzelecki 20
50-224 Wrocław
tel.: +48 663 993 68

Autorzy

a

autor, CC

dr hab. Robert Gwiazdowski

prawnik, komentator gospodarczy, ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha, doktor habilitowany nauk prawnych. Wykładowca Uczelni Łazarskiego. Adwokat w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Anna Gruhn, CC BY-SA 2.0

dr Mateusz Machaj

doktor nauk ekonomicznych, pracownik Instytutu Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, autor licznych artykułów naukowych (włącznie z renomowanymi zagranicznymi czasopismami). Oprócz działalności naukowej prowadzi również działalność publicystyczną. Publikował między innymi w ogólnopolskich tygodnikach i miesięcznikach, a także w formie felietonów audio na falach Polskiego Radia, gdzie popularyzował zagadnienia ekonomiczne i społeczne.